OASE MotionControl LED 45 – lys til de kompakte karene
MotionControl LED 45 er OASEs premiumlampe til de minste karene i HighLine- og ScaperLine-serien. Den er 44 cm lang, har en effekt på 30 W og blander fire LED-farger til et lys som ligner dagslys. OASE anbefaler to lamper til HighLine 125 og ScaperLine 60.
Lys som plantene trives i
I et kar på 75 eller 125 liter står plantene nær lyset, og da ser du raskt hva godt lys gjør. Nøytral hvit og kald hvit gir et klart dagslys. Rødt og kongeblått fyller ut spekteret som plantene bruker til vekst, slik at både grønne blader og fisk får naturlige farger.
En kube på 50 × 50 cm ses ofte fra flere sider, og et lite åpent kar står gjerne på en kommode eller et skap i øyehøyde. Da blir lampen en del av helheten. MotionControl LED 45 er bare 15 mm tynn og holder seg i bakgrunnen.
- Like sterkt lys år etter år. Lysstrømmen er konstant gjennom inntil 50 000 timer, ifølge OASE.
- Klar fra første dag. Et ferdig lysprogram for dagen gir karet et rolig lysdøgn uten innstillinger.
- Helt vanntett. IP68, og tetningen holder kondens ute.
Hvilke akvarier passer MotionControl LED 45 til?
To MotionControl LED 45 passer til HighLine 125, kuben på 50 × 50 cm, og til ScaperLine 60, det åpne karet på 60 × 35 cm. HighLine 125 finner du i hvit, antrasitt og Wild Oak. ScaperLine 60 finnes i sort, hvit og grå. Universaladapteren følger med og kan stilles fra 410 til 610 mm.
Slik bruker du det

Monter lampen over karet med universaladapteren (monteringsbøylene), og koble kabelen på 3 meter til EAC Transformer 120 W, som gir lampen strøm. Lampen følger OASEs ferdige lysprogram for dagen fra start. Vil du bestemme farger, styrke og tider selv, styrer du den med OASE EAC Aquarium Controller og appen, eller med IR Control Set og fjernkontroll.
Velg riktig lengde
45 er den korteste lampen i serien. Til ScaperLine 90 er MotionControl LED 65 riktig lengde, og til HighLine 200 og ScaperLine 100 passer MotionControl LED 80. Alt av lys og utstyr samlet finner du under tilbehør til akvarium. Mer om serien finner du hos OASE.
Ofte stilte spørsmål
Hvor mange MotionControl LED 45 trenger jeg?
To. OASE anbefaler to lamper av denne lengden både til HighLine 125 og til ScaperLine 60.
Hva gir MotionControl LED 45 strøm?
Lampen får strøm fra EAC Transformer 120 W, som kjøpes separat. Hver lampe har en effekt på 30 W.
Kan jeg styre lyset fra mobilen?
Ja. Med OASE EAC Aquarium Controller og appen kan du stille farge og styrke i hver del av lampen og lage ditt eget lysprogram for dagen.










Omtaler
Det er ingen omtaler ennå.